Naše lektorky

Karolína - Jóga, TČM, Akupunktura,

Karolína - Jóga, TČM, Akupunktura,

O mně jako lektorovi - snažím se jógu zprostředkovávat tak, aby byla uchopitelná pro západní způsob myšlení. Neustále balancuji na pomyslné hranici, kdy se bráním "pouhému" tělocviku, ale i na druhou stranu přílišnému, pro náš svět neuchopitelnému východu. Ve svých lekcích poukazuji na krásnou geometrii těla, na korektní provedení ásán, na pečlivé sebevnímání, kdy doslova v určitém slova smyslu nutím k neustálému pozorování sebe sama - jak se dnes cítíme, ja se nám dýchá, jak je na tom naše krásná páteř, líbí se mi v té pozici? V lekci je toho tolik k pozorování, že by neměl zbývat  prostor pro úvahy, analýzy a zbytečné přemýšlení. 

číst více

Irma - jóga

Irma - jóga

Láska k pohybu mě provází celý život. V dětství jsem milovala gymnastiku, v mládí koketovala s volejbalem, aerobikem a věnovala se latinsko-americkému tanci, posledních 15 let ráda běhám. Jako přirozeně flexibilní člověk jsem jógu dlouho ignorovala a její kouzlo a tajemství jsem poodhalila až v roce 2004. 

O trochu později jsem začala studovat její filozofii a historii a jóga se stala součástí mého každodenního života, nejen jako průvodce na podložce v ásanové praxi, ale i při zvládání stresu, emocí a při udržování harmonie a klidu v mém životě.

číst více

Vlaďka - jóga, Pilates

Vlaďka - jóga, Pilates

Nejsem fyzioterapeutka a nemám ani lékařské vzdělání... A přesto můžu směle říct, že léčím - vlídným slovem a zdravým pohybovým návykem, ať už při lekcích Pilates nebo jógy. Pro někoho kombinace stylů cvičení, která nejde dohromady, mně naopak přijde, že se krásně doplňují. Na Pilates mám ráda, že se díky němu učíme vnímat své tělo, mít ho rádi a jednoduchou cestou si díky němu vypomůžeme od nejrůznějších pohybových problémů. Jóga mě celkově zklidnila, naučila mě správně dýchat, umět se zastavit a věnovat se vlastním myšlenkám a relaxaci.

Bára - jóga

Bára - jóga

Bára, ač na to nevypadá je maminkou dvou prcků. Už to samo o sobě vyžaduje jógovou praxi :). Ta Bářina je vskutku úctyhodná.  Je absolventkou 200 h akreditovaného kurzu pod vedením Lenky Knag v Ostravě. V minulosti (2020) absolvovala 75 h TT Jivamukti jógy (neměnná lekce Spirituální bojovník) v Berlíně a 50 h TT Yin yogy pod vedením Sebastiana Pucelliho a Murielle Burellier v pražské Jógovně.
V Samatě vede lekce Vyniasa flow jógy.
 

Silva - jóga

Silva - jóga

Jóga mě provází posledních 15 let života, 6 z nich jsem strávila v kůži lektorky. Radost a úlevu, které prostřednictvím jógy získávám, bych tak ráda předala i Vám.

Fascinuje mě tisíc podob jógy: Jóga se umí přizpůsobit téměř každému jedinci téměř v každé fázi života, stačí jen trocha pozornosti ke svému tělu. Sama jsem se o tom mnohokrát přesvědčila a ráda Vám budu v tomto vnímavém naslouchání vlastnímu tělu věrným průvodcem.


 

číst více

Gabriela - jóga

Gabriela - jóga

Na cestu jógy jsem se vydala před více než 17 lety a přestože jsem ji zpočátku viděla pouze jako fyzické cvičení, velmi brzy jsem začala vnímat její účinky také na moji duševní pohodu. Praktikování jógy mi pomáhalo kompenzovat mé stresové a psychicky náročné zaměstnání. Léta jsem cvičila jógu pro svoji radost, vždy mi dělala dobře jak na těle, tak na duši. Až po čase jsem došla k bodu, kdy se mi zalíbila myšlenka, že bych tuhle radost mohla předávat i dalším lidem a tak jsem jógu začala i sama učit. Mám za sebou školu jógy pro lektory v Karma yoga studiu, kurz jin jógy pro učitele a několik výjezdů za jógou do Thajska a na Bali. Neustále jsem a vždy budu na cestě a svou jógovou praxi stále dál prohlubuji. Momentálně mě čeká podzimní kurz prana vashya jógy. 

číst více

12

Osobní informace, které nám poskytnete v tomto formuláři, budou uchovávány po nezbytně nutnou dobu, abychom s vámi mohli plnohodnotně komunikovat, a to v intencích zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Osobní údaje nebudou poskytovány žádným třetím stranám a budou uchovávány tak, aby k nim měly přístup pouze osoby, které jsou pověřeny s takovými údaji pracovat.